KKK

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kas teie lastehoid töötab ka suvel?

Meie lastehoid töötab ka suvel. Lastehoid on suletud ainult riiklikel pühadel.

Kas hoius on olemas koht lapse isiklike asjade hoidmiseks?

Isiklike asjade hoidmiseks on lapsel isiklik nagi, kuhu saab riputada õueriided. Samuti on iga lapse jaoks oma isiklik korv, kuhu saab jätta muud esemed.

Mis asjad võiksid lapsel hoius kaasas olla?

Lapsel peaks olema hoius mähkmed (kui vaja), varuriided (sokid, püksid, pluusid ja  magamiseks mõeldud riided, kui laps on harjunud kodus nendega magama. Võivad kaasas olla- lutipudel, lutt, oma tekk ja padi või magamiseks mõeldud kaisuloom vms.

Kas laps peab oskama iseseisvalt süüa?

Laps ei pea oskama iseseisvalt süüa. Üldjuhul hakkavad lapsed üsna ruttu iseseisvalt sööma, kui nad on hoius mõnda aega juba käinud.

Kas on võimalik hoius pakkuda lapsele kodust kaasa saadetud toitu?

Lapsele on võimalik kaasa võtta oma toit. Vajaduse korral saame toitu ka pliidil soojendada.

Kas arvestate lastega, kellel esineb erinevaid allergaid või talumatust teatud toiduainete vastu?

Arvestame erisoovidega. Näiteks ei paku piima lastele, kes piima juua ei tohi. Samuti on võimalik meie toitlustajaga jõuda kokkuleppele, et lapsele sobimatu toit asendatakse toiduga, mida ta tohib süüa.

Kuidas tagate laste turvalisuse mänguväljakule jalutamisel?

Lastel on seljas oranžid vestid, mis teevad nad lihtsasti märgatavaks. Lisaks on laste käed jalutusköie küljes, mis teeb laste kõrvalepõikamise kõnniteelt väga raskeks. Ühtlasi ei ole tänaval tihedat autoliiklust ja meie ülekäigukoht on väga hästi nähtav.

Kuidas tagate laste turvalisuse mänguväljakul?

Kasutame lasteaed Sipsiku õuealal asuvat väiksemat mänguväljakut, mis on eelkõige mõeldudki lasteaia väiksematele lastele. Kõik mänguväljakul olevad atraktsioonid on sellised et need sobivad kõige pisematele lastele. Laste mänguala on kergesti jälgitav ja lasteaia ümber on kõrge värav, mis pannakse alati kinni. Ka meie hoidjad kannavad hoolt selle eest, et värav oleks alati riivis.

Lapsi loetakse mänguväljakul üle pidevalt. Sellist võimalust ei ole, et laps saab minna üksinda kaugemale jalutama või  lahkutakse õuealalt ilma mõne lapseta. Seda ei ole juhtunud ja tagame selle, et seda ka ei juhtuks.

Kuidas lohutate nutvaid lapsi? 

Meie töötajad on kõik kallistajad, mis tähendab, et õnnetu laps saab piisavalt kallisid ja võimalikult palju olla süles. Loomulikult kasutame ka erinevaid võtteid, mis viivad lapse mõtted eemale.

Milline on teie magamamineku rutiin?

Sätime voodisse, kui lapsed on lõpetanud lõunasöögi söömise ja teinud ära vajalikud hügieenitoimingud (potitamine jms). Alati loeme lastele unejuttu, mõnikord kuulame ka unelaule.

Kas lapsed jäävad hoius magama, kui laps on kodus harjunud magama hällis või värskes õhus?

Nii pisikesed lapsed on lõunaks juba nii väsinud, et uni tuleb kiiresti. Mitte ühelgi lapsel ei ole seni olnud probleeme, kui on kodus harjutud magama hällis või värskes õhus, kõik nad on suutnud ümber harjuda. Paljuski on abiks “kambavaim”.

Mis on lastehoiu ja lasteaia vahe?

Lasteaed on eelkõige õppeasutus, kus omandatakse alusharidus ja jälgitakse riiklikku õppekava.  Lastehoid on asutus, kus tagatakse eelkõige lapse hooldamine, arendamine ja turvalisus. Kuigi lastehoid ei pea järgima riiklikku õppekava, oleme siiski korraldanud laste päevad selliselt, et toimuks ka õppetöö. Meie tegevustest ei puudu laulutunnid, käelised tegevused, nädalaplaanid jne. Kõik need asjad on samuti ka olemas meie lastehoiul.